پیچک


هواداران پوریا پورسرخ
مطالب ابر هواداران پوریا پورسرخ
Logo

Subjects
Filmography

Archive

Archive

Links

Magazine


پورسرخ در گفتگو با مهر:
ریسک دلپذیر با "آقای الف"/ "روز رستاخیز" سربازیم در بازیگری بود
پوریا پورسرخ حضور در فیلم سه‌بعدی "آقای الف" را یک افتخار و اعتبار ملی دانسته و تجربه همکاری با احمدرضا درویش در "روز رستاخیز" را به نوعی سربازیش در بازیگری می‌داند.

خبرگزاری مهر - گروه فرهنگ و هنر: پوریا پورسرخ بازیگر اولین فیلم سه‌بعدی سینمای ایران حضور در "آقای الف" را برای خود یک افتخار می‌داند. این بازیگر که تا کنون در فیلم‌هایی چون "روز سوم" و مجموعه‌های تلویزیونی همچون "وفا" و ... به ایفای نقش پرداخته است در این گفتگو حضور خود در اولین‌ها را یک اتفاق خوب می‌داند. همچنین وی معتقدست که باید از چنین آثاری حمایت شود.

* "آقای الف" اولین همکاری شما با علی عطشانی محسوب می‌شود و اتفاقا شما در پروژه‌ای با این کارگردان همکار شدید که از جریان سینمای ایران متفاوت است. چطور بازی در اولین فیلم سه بعدی ایرانی را پذیرفتید؟

- من فکر می‌کنم اگر هر بازیگر دیگری هم جای من بود و این شرایط برایش پیش می‌آمد این شانس را از دست نمی‌داد چراکه همیشه حضور در اولین‌ها مهم است و یک افتخار محسوب می‌شود.

حضور در "آقای الف" اولین پروژه سه بعدی سینمای ایران یک افتخار و اعتبار ملی  و ایرانی است. از طرف دیگر احساس می‌کردم که در سینمای ایران جای چنین فیلمی خالی است. البته می‌دانم که می‌شد از فیلمنامه پرهزینه‌تری برای ساخت فیلم استفاده کرد و می‌دانم که چنین انتقادهایی هم به فیلم "آقای الف" وارد شده است اما در هر حال باید این موضوع را درنظر می‌گرفتیم که استفاده از تکنیک سه بعدی هزینه زیادی داشت.

سرمایه‌گذار این فیلم به عقیده من ریسک بزرگی کرد. فراهم کردن تجهیزات چنین فیلمی کار سختی است. اگر تهیه‌کننده فقط به دنبال تجارت بود قطعا نمی‌توانست چنین کاری را به سرانجام برساند. با وضعیت اقتصادی که در شرایط فعلی کشور ما به وجود آمده است، اگر روی پفک هم سرمایه‌گذاری می کرد قطعا جواب بیشتری می گرفت. اما فکر می کنم یک عشق و همدلی بین گروه بود که توانست با تمام این شرایط کار را به سرانجام برساند. من هم سعی کردم در این فیلم حضور داشته باشم تا سهم خودم را ادا کنم.

در این فیلم شرایط مالی برای من اولویت آخر بود و حالا هم خوشحالم که در ساخته شدن اولین فیلم سه بعدی سینمای ایران نقش داشتم.

* چطور با وجود این فیلمنامه که عنوان می‌شود بسیار معمولی است به گروه اطمینان کردید؟

- احترامی که من برای اولین‌ها قائل هستم به واسطه همین ریسک‌پذیری آنهاست. هر کاری که برای اولین‌بار تجربه می‌شود قطعا دچار آزمون و خطا می‌شود. به عقیده من همین ریسک کردن‌ها است که باعث می‌شود این کار با ارزش شود.

من همیشه وقتی در سفر خارج از کشور هستم تلاش می‌کنم فیلم‌های روز دنیا را ببینم و وقتی قرار شد در یک فیلم سه بعدی بازی کنم بیشتر سعی می‌کردم به دیدن فیلم‌هایی بروم که با تکنیک سه بعدی ساخته شده‌اند.

فکر می‌کنم در "آقای الف" کمترین زحمت روی دوش بازیگران بود. فکر می‌کنم بعد از کارگردان و بابک محقق طراح سه بعدی، بیشترین زحمت روی دوش فیلمبردار و صدابردار پروژه بود. من به عنوان بازیگر شاید فقط در برخی صحنه ها باید بازی‌های کنترل شده‌ای ارائه می‌کردم و خیلی تفاوتی با کارهای دیگرم سر صحنه نداشت.

* در همان ابتدای کار قبل از فیلمبرداری، آیا تست هم برای صحنه‌ها دادید و یا تمرین خاصی داشتید؟

- تست با حضور بازیگران و حتی بدون حضور ما گرفته شد. من زمانی در امارات تحصیل می کردم و دوستانی دارم که هم اکنون با بزرگترین کمپانی ها در حال ساخت فیلم های انیمیشن و سه بعدی همکاری می کنند. در زمان ساخت "آقای الف" این دوستانم در ایران بودند و از نزدیک سر صحنه فیلم حضور داشتند. آنها معتقد بودند که با توجه به جزئیاتی که ما در این فیلم مدنظر قرار داده‌ایم ممکن است خروجی مناسبی دریافت نکنیم. آنها معتقد بودند رسیدن به چنین تصاویری احتیاج به فرمول‌های پیچیده ای دارد اما خوشبختانه زمانی که فیلم آماده نمایش شد و این دوستان نتیجه را دیدند بسیار راضی بودند و هیجان‌زده شدند.

* خودتان هم پس از دیدن فیلم در سینما راضی بودید؟

- بله. کاملا. قرار نبود ما تصور کنیم که قرار است فیلمی بسازیم که اولین تجربه سه بعدی باشد و هیچ مشکلی نداشته باشد. به هر حال این یک تجربه بود. من حتی پیشنهاد دادم که برای یکی از صحنه ها فضاهای رویاپردازانه تصور کنیم. مانند برخی فیلم های سه بعدی دنیا و به تخیلات ذهنی شخصیتی که من بازی می کردم بیشتر بپردازیم اما واقعا این امکان نبود چراکه هزینه بسیار زیادی داشت و زمان بیشتری هم طلب می‌کرد که در نهایت از خیر آن گذشتیم. باز هم تاکید می کنم همین که توانستیم چنین فیلمی را بسازیم جای تبریک دارد.

*"آقای الف" در حال حاضر چه جایگاهی در کارنامه شما دارد؟

- همین که توانستم در اولین فیلم سه بعدی سینمای ایران حضور پیدا کنم برای من جایگاه ویژه ای دارد. قطعا این فیلم در تاریخ ثبت خواهد شد. فکر می کنم همه گروه هم با همین نیت کار را ادامه دادند.
همانطور که عنوان کردم این فیلم به لحاظ مالی برای من اهمیتی نداشت و همزمان با این فیلم پیشنهاد خیلی خوبی به لحاظ مالی داشتم اما ترجیح دادم در "آقای الف" حضور پیدا کنم زیرا وظیه خودم می‌دانستم از چنین فیلمی حمایت کنم.

* به نظر می‌رسد که کمی گزیده‌کار شده‌اید و یا در انتخاب‌هایتان کمی با وسواس حرکت می‌کنید؟

- من پیش از این روی سریال‌های تلویزیونی حساسیت بیشتری داشتم و فکر می کردم رسانه تلویزیون با مخاطب بیشتری روبه‌رو است اما حالا فکر می‌کنم سریال در زمان خودش پخش می شود و در همان تایم تاثیر خود را می‌گذارد. کارهای تلویزیونی تاریخ مصرف دارد. البته هنوز هم برای تلویزیون احترام قائل هستم. من در این رسانه با کارگردان‌های شاخصی کار کردم و همه نتیجه خوبی داشتند و پربیننده بودند.

در سینما صادقانه در تعدادی فیلم‌هایی حضور پیدا کردم که دوستشان ندارم که شاید فقط 15 دقیقه آنها را دیده باشم. از طرف دیگر من حدود یک سال و نیم درگیر فیلم "روز رستاخیر" احمدرضا درویش بودم. این موضوع باعث شد پس از این فیلم به احترام این پروژه در انتخاب‌هایم دقت بیشتری کنم.

شاید باورتان نشود من سر این کار پیر شدم و حتی موهایم سفید شد. چون خیلی کار سختی بود اما به نوعی سربازی من در این عرصه بود. من پس از این کار پروژه‌های زیادی را قبول نکردم. امیدوارم بتوانم بر این وسوسه غلبه کنم. البته فکر می‌کنم تا زمانی می‌شود این کار را کرد که ما زیر فشار مالی نباشیم. چون فکر می‌کنم با این وضعیتی که ما در پیش داریم ممکن است تصویر خیلی از دوستانمان در این عرصه تغییر کند.با تشکر فراوان از الهه عزیزم...

موضوعات مرتبط: آقای الف(علی عطشانی)، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها

[ شنبه 1392/02/28 ] [ 13:19 ] [ ستاره ]
[ یکشنبه 1391/03/14 ] [ 3:11 ] [ ستاره ]
 

پورسرخ در گفتگو با سوره سینما:


همه ایران مدیون خرمشهر است

  • بازیگر فیلم سینمایی «روز سوم» با اشاره به ضرورت حفظ خاطرات هشت سال دفاع مقدس، تاکید کرد همه ایران مدیون دلاوری‌های مردم خرمشهر است.


پایگاه خبری- تحلیلی سوره سینما، «روز سوم» به کارگردانی محمدحسین لطیفی از معدود آثار سینمای دفاع مقدس است که در دهه 80 ساخته شده و در جذب مخاطب موفق بوده است. فیلم با نگاه به ماجرایی واقعی ساخته شده و داستان خواهر و برادری است که در روزهای نخست حمله عراق به ایران در خرمشهر و در شرایطی سخت، گرفتار شده‌اند.


 

پوریا پورسرخ بازیگر یکی از نقش‌های اصلی این فیلم، حضور در «روز سوم» را بهترین نقش آفرینی‌اش در سینما می‌داند و این فیلم را در میان آثار شاخص سینمای دفاع مقدس قرار می‌دهد. این بازیگر به مناسبت فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر درباره تجربه حضورش در «روز سوم» با خبرنگار پایگاه خبری- تحلیلی سوره سینما صحبت کرد.


 

«روز سوم» به کارگردانی محمدحسین لطیفی یکی از متفاوت‌ترین فیلم‌های کارنامه بازیگری شما است، حضور در فیلمی جنگی درباره روزهای نخست جنگ چطور تجربه‌ای بود؟
پوریا پورسرخ: من پیش از بازی در این فیلم، همیشه به قهرمان‌های دفاع مقدس، به مردمی که در طول جنگ از ایران حفاظت کردند و به شهیدان ارادت داشتم، زمانی که بازی در فیلمی درباره جنگ پیشنهاد شد، با توجه به این تعلق خاطر و جذابیت‌هایی که فیلمنامه و فضای قصه داشت پذیرفتم تا در «روز سوم» مقابل دوربین بروم.


 

پیشتر با محمدحسن لطیفی همکاری کرده بودید، حضور او احتمالا به این که با اطمینان در «روز سوم» بازی کنید، موثر بوده؟
بله، جدا از حضور محمدحسین لطیفی، فیلمنامه و حال و هوای قصه را دوست داشتم، زمان زیادی از تولید و اکران «روز سوم» گذشته، این فیلم اولین فیلمی بود که از من اکران ‌شد، چند فیلم قبل از «روز سوم» بازی کرده بودم، اما «روز سوم» موقعیتی ویژه برایم دارد، این فیلم را بسیار دوست دارم، بیشتتر از بقیه فیلم‌هایم. خوشبختانه در نظرسنجی‌ها و صحبت‌هایی که درباره سینمای دفاع مقدس می‌شود، «روز سوم» در کنار آثار شاخص این سینما قرار می‌گیرد.


 

«روز سوم» در شرایطی دشوار تولید شد و گروه تلاش زیادی کردند تا فیلم به جشنواره برسد، این روی کار شما تاثیر داشت؟
ما فیلمنامه کامل نداشتیم، قصه و فضای آن ترغیبم کرد تا مقابل دوربین بروم، عوامل حرفه‌ای بودند و نگاهی که به جنگ و آدم‌های آن در «روز سوم» وجود داشت، بکر بود. نبود فیلمنامه کامل و سرعت بالای کار برای من که آن زمان جوانتر و کم تجربه‌تر بودم، چالش‌برانگیز و البته جذاب بود. آن سال زمستان سردی داشتیم، حتی مناطق جنوب کشور هم سرد بود، در آن شرایط کار طولانی در سرما طاقت فرسا بود.


 

سخت‌ترین سکانسی که در «روز سوم» بازی کردید، کدام سکانس بود؟
«روز سوم» پروژه ساده‌ای نبود، بازی در بیشتر سکانس‌هایش دشوار بود، در شرایط سخت آب و هوایی کار کردن در محیط باز و پر از انفجار سخت بود. سکانسی که در پایان فیلم داخل آب فیلمبرداری شده، از سکانس‌های سخت بود.


 

کدام سکانس را بیشتر دوست دارید؟
من سکانسی که رضا خواهرش سمیره (باران کوثری) را در حیاط دفن کرده و به قرارگاه آمده و سعی می‌کند طبیعی رفتار کند تا دوستان و همرزمانش متوجه حال پریشان او نشوند، خیلی دوست دارم. «روز سوم» پر از صحنه‌های انسانی و عاطفی است، موضوع فیلم تمرکز روی جنگ در شهر است، فضایی که آدم‌های معمولی درگیر آن می‌شوند و ایثاری که در چنین شرایطی بین آدم‌ها دیده می‌شود، این ویژگی ها فیلم را تاثیرگذار و به یادماندنی کرده است.


 

تجربه کار در خرمشهر و آبادان چطور بود؟
مردم این شهرها بسیار مهمان‌نواز و صمیمی بودند، حضور ما ضرباهنگ زندگی آنها را مختل کرده بود، یک روز در یکی از انفجارها شیشه‌های تمام خانه‌های یک محله شکست، اما مردم با صبوری ما را تحمل کردند. بیشتر فیلم‌های دفاع مقدس در شهرک فیلمبرداری می‌شوند، اما ما در محیط واقعی در کنار مردم کار می‌کردیم و این موضوع گاهی مشکلاتی برای مردم به وجود می‌آورد.
حضور در خرمشهر و آبادان البته همیشه با حسرت همراه است، این نقاط باید آباد و مردمش در رفاه کامل باشند، همه ما، همه ایران به خرمشهر و آبادان مدیون است، اما مشکلات زندگی مردم در این شهرها زیاد است. مردم این شهرها با نجابت مشکلات را تحمل می‌کنند، اما وظیفه مسئولان است تا شرایط مطلوب را برای آنها فراهم کنند.


 

«روز سوم» را با بازی‌هایش به یاد می‌آورند، ترکیب پوریا پورسرخ، حامد بهداد و باران کوثری یکی از امتیازهای فیلم است.
من با اطمینان می‌گویم «روز سوم» بهترین بازی حامد بهداد است، هر چند او در این سال‌ها بازی خوب بسیار داشته، خانم کوثری هم حضوری دلنشین در فیلم داشت، اگر «روز سوم» و بازی‌هایش دیده شده به دلیل مجموع امتیازهایی است که فیلم داشت، گروه، فیلمنامه، کارگردانی، ساختار و فضاسازی آن قابل توجه بود. گروهی که در این فیلم حضور داشتند همدل و همراه بودند و در کنار هم برای بهتر شدن نتیجه کار زحمت کشیدند. اگر بازی من در این فیلم بیشتر از دیگر نقش‌هایم دیده شده، به این دلیل است که «روز سوم» پایه و اساس درستی داشته است.

 

 

با تشکر از ملیحه عزیزم

 

 


 


موضوعات مرتبط: روز سوم(محمد حسین لطیفی-پاییز و زمستان 85)، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها

[ سه شنبه 1391/03/02 ] [ 12:1 ] [ ستاره ]
 

گفت و گو با پوريا پورسرخ همزمان با اكران آخرين فيلمش: آخرين سرقت

ديگه طنز بسه! به سينماي جدي برمي‌گردم

 

 خوشبختانه ديگر مدتي است كه هنرمندان از پستوهاي خودشان بيرون آمده و مثل اغلب بازيگران دنيا با مردم ارتباط برقرار مي‌كنند. فیلم دیدن در کنار مخاطبان و بلیت فروختن به آنها در راستای تبلیغات برای فیلم، از جمله مظاهر این ارتباط مردمی بود. اتفاقي كه با فيلم «ورود آقايان ممنوع» شروع شد و تا در اخرین نمونه اش رسيد به فيلم «آخرين سرقت». روز شنبه همزمان با افتتاحيه این فیلم، بازيگران با مردم فيلم را تماشا كردند و از بين آنها «خاطره اسدي» و «مريم سعادت» هم به مخاطبانشان بليط فروختند. پوريا پورسرخ هم كه مدتي است از سينما دور است و آخرين بار او را با «مسير انحرافي» در تلويزيون ديده ايم، در اين مراسم حضور داشت.او يك «تماشا»خوان حرفه‌اي است. با او درمورد حال و احوال اين روزهايش و اتفاقات مهم سينما گپ زدیم. پورسرخ با حوصله در ميان امضاها و عكس‌هايي که از او مي‌گرفتند، به تك تك سوال‌هاي ما پاسخ‌ داد.

***

 

*بعد از مدت ها كه بازيگران را با عينك آفتابي مي‌ديديم كه از مردم فراري بودند، حالا مدتي است كه ستاره‌ها با مردم برخورد بيشتري دارند. اين اتفاق را اتفاقي مثبت قلمداد مي‌كنيد يا نه؟

بستگي به روحيه بازيگران دارد. من هم براي بازيگراني كه عينك آفتابي مي‌زنند، احترام قايلم و هم برای كساني كه با مردم بيشتر سروكار دارند. به هرصورت هركسي يك اخلاقي دارد؛ همان طور كه دو اثر انگشت شبيه هم نيست، دوتا آدم هم قطعاً شبيه هم نيستند. يكي شايد در جمع معذب باشد و اين اصلاً به اين موضوع مربوط نمی شود كه آن آدم مي‌خواهد خودش را بگيرد. مثلاً من خودم اوايل بازيگري‌ام خجالتي‌تر بودم. اما حالا مدتي است كه كمي در جمع راحت‌تر برخورد مي‌كنم. به خاطر اينكه اين قضيه برايم تكرار شده. درباره اين اتفاق كه ستاره‌ها و هنرمندان به مردمشان بليط مي فروشند يا فيلم را با مردم مي بينند هم بايد بگويم كه  به نظرم اين گونه مراسم ها خيلي خوب است. ولي در مورد فيلم «آخرين سرقت» من اصلا راغب نبودم كه اين اتفاق بيفتد. چون انجام اين جور كارها اطلاع‌رساني مي خواهد. شما ببينيد تازه جمعه‌شب اين خبر در اینترنت پخش شده كه فردا بازيگران «آخرين سرقت» فيلم را با مردم تماشا مي كنندو امروز عصر هم ما اينجا آمده ايم. من داشتم روز گذشته با نيما (شاهرخ‌شاهي) صحبت مي‌كردم كه او به من گفت خبر داري فيلم اكران شده، من شوكه شدم و فكركردم نيما با من شوخي مي كند و اصلاً باورم نمي شد. ما وقتي خودمان نمي دانيم فيلممان اكران شده، چطور مردم باید بدانند؟ اكران فيلم نيمه دوم تير بعد از نمايش فيلم «ضدگلوله» بود و ما خودمان را براي آن‌موقع آماده كرده بوديم. از طرف دیگر مواد تبليغاتي فيلم هم آماده نيست و ما با اين اقداممان خواستيم به فروش آن كمك كنيم. آن هم زماني كه بي‌برنامگي‌ها در كشور ما تبديل به اپيدمي شده و در همه حوزه‌ها شاهد آن هستيم. از فوتبال گرفته تا سينما و همه چيز.

 

برای خواندن متن کامل مصاحبه به ادامه مطلب بروید...

 

 

 


موضوعات مرتبط: آخرین سرقت(پدرام علیزاده-پاییز و زمستان89)، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها

[ دوشنبه 1391/03/01 ] [ 11:10 ] [ ستاره ]
 

 

 

برای مشاهده عکس های بیشتر به ادامه مطلب بروید

 

 
******************

 

 

فزاد فرزین از پوریا پورسرخ میگوید...

 

 

 

 

 


موضوعات مرتبط: عکس های پوریا پورسرخ، پوریا پورسرخ و مجلات، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها

[ یکشنبه 1391/02/17 ] [ 9:58 ] [ ستاره ]
 

پوریا پورسرخ:تو قرار نیست کسی را بخندانی!

   هنوز هم یادمان نرفته است که ژوبین سریال وفا با چه انگیزه و موفقیتی در کارش قدم برداشته است.پوریا پورسرخ بازیگر جوان و توانمندی است که در نقش های متفاوت سینمایی و تلویزیونی  توانسته به خوبی ظاهر شود و نگاه منتقدان را به خود جلب کند .این را از ان رو میگویم که او برخلاف دیگر بازیگران جوان بسیار انتقاد پذیر است .حتی ارشیوی از نقد های منتقدان به نام را جمع اوری کرده است و هرازگاهی برای موفقیت کار بعدی اش انها را دوباره میخواند .

با رجوع به کارنامه پورسرخ درمی یابیم که تلویزیون را بسیار دوست دارد.به همین دلیل مخاطبان نیز با او و نقش هایش ارتباط خوبی برقرار میکند.این روزها شاهد هنرنمایی این بازیگر جوان و خوش اخلاق در نقش پیمان در مجموعه مسیر انحرافی از شبکه ۳ سیما هستیم مجموعه ای که تعداد زیادی از بازیگران شاخص طنز در ان به ایفای نقش پرداختند

با این که کمی کسالت داشت اما با صبوری و گرمی دعوت ما را در دفتر مجله پذیرفت و ما هم از این فرصت استفاده کردیم و با این سوپراستار جوان درمورد نقش پیمان در مجموعه مسیر انحرافی به گفت و گو نشستیم حاصل این گپ و گفت پیش روی شماست.

پوریا پورسرخ بازیگری است که در اثار سینمایی و تلویزیونی بسیاری به ایفای نقش پرداخته پس قاعدتا فیلمنامه برایش از اهمیت بالایی برخوردار است این طور به نظر میرسد که در ابتدای کار و هنگامی که نقش پیمان به شما پیشنهاد شد تنها سه قسمت از فیلمنامه این مجموعه اماده شده بود این موضوع کار را برایتان مشکل نمیکرد؟

پیمان عباسی در ابتدا پرداخت خوبی از شخصیت ها ارائه کرده بود البته باید قبول کنیم که یکی از سختی های این کار تعدد شخصیت بود پیمان شخصیت ها را اماده کرد و بعد از او زامیاد سعدوندیان به گروه پیوست .وقتی او وارد گروه شد کار ما یک شب هم تعطیل نشده بود به عقیده من این فیلمنامه مثل هر فیلمنامه دیگری اوج و فرودهای خود را دارد .بعضی از قسمت ها بسیار قوی و بعضی ها ضعیف تر به نظر میرسند.

من باید یه تشکر ویژه از زامیاد بکنم او از میانه راه به گروه اضافه شد اما در طول تمام تمرینات همراه گروه بود گاهی پیش ما امد که با او اختلاف نظر داشتیم اما حرف اخر را زامیاد و بهرنگ توفیقی میزدند بهرنگ در ارائه پیشنهاد از سوی بازیگران بسیار هوشمندانه عمل میکرد .به طوری که یک پیشنهاد را دوبار به او نمیگفتیم.البته من هر دو نویسنده این کار را بسیار اذیت کردم .به عقیده من این دو تلاش خود را کردند که بتوانند هر شخصیت را به بهترین نحو معرفی کنند.

نکته دیگری هم وجود داشت من اولین سوالی که از بهرنگ توفیقی پرسیدم همین بود.گفتم اگر لاست است من بروم.اما واقعا اینطور نبود .تنها شباهت ان سقوط هواپیما بود .تنها داستان یک خطی ان با لاست شباهت داشت وگرنه داستان های بسیاری داریم که با سقوط هواپیما اتفاق می افتد.

 

 

 

برای خواندن متن کامل مصاحبه به ادامه مطلب بروید...

 

 

 


موضوعات مرتبط: سریال مسیر انحرافی(بهرنگ توفیقی-پاییز و زمستان 90)، عکس های پوریا پورسرخ، پوریا پورسرخ و مجلات، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها

[ دوشنبه 1391/02/11 ] [ 20:25 ] [ ستاره ]

گفتگو با پوریا پورسرخ:فقط روی زمین زبانم دراز است!

 

در این شب های بهاری در شبکه 3 شاهد سریالی جذاب و دیدنی به نام مسیر انحرافی هستیم که به قول خیلی ها این سریال لاست ایرانی است.سریالی با ستارگان سینما و تلویزیون از جمله فرزاد حسنی و پوریا پورسرخ و بهنوش بختیاری و مجید واشقانی و شقایق دهقان که هر کدام به نوبه خود در سینما و تلویزیون ستاره ای به حساب می ایند.


هرساله طبق قوانین مطبوعات در فروردین ماه پیگیر سریال های نوروزی میشدیم اما با ورود مسیر انحرافی به شبکه 3 به سراغ این سریال و بازیگر اصلی اش یعنی پورسرخ رفتیم که گفت و گویی درباره این سریال با ایشان انجام دهیم.

در مسیر انحرافی پیمان شخصیتی که شما ان را ایفا میکنید بر اثر خوابی که دیده از پرواز میترسد و دوست دارد به هر بهانه مسافرتش لغو شود ایا به دلیل حرفه تان که مجبورید به مسافرت های متعدد بروید یا ادمی که برای تفریح زیاد سفر میکنید تا به حال اتفاق افتاده مثل دوست صمیمی تان علی کریمی از پرواز با هواپیما بترسید و استرس بگیرید؟


وا...همه میدانند ترسم از سوار شدن به هواپیما از علی کریمی هم بیشتر است.ان بنده خدا با این که میترسید اما مجبور است سوار شود.من هم تا وقتی که واقعا مجبور نشوم سوار نمیشوم.همین الان قرار است برای هفته اینده به شیراز سفر کنم و مدام در حال دو دو تا کردنم که زمینی سفر کنم یا نه اما اصولا چون بیشتر تنبلم تا ترسو احتمالا لحظه اخر تصمیمم را عوض میکنم و با هواپیما میروم.


 

برای خواندن متن کامل مصاحبه به ادامه مطلب بروید.

 

 


موضوعات مرتبط: جلد مجلات، پوریا پورسرخ و مجلات، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها

[ پنجشنبه 1391/01/31 ] [ 11:32 ] [ ستاره ]
 

 پوریا پورسرخ:مسیر انحرافی نسخه ایرانی لاست نیست.

 

ترجیح میدهم برنده از بازی بیرون بیایم

انگار همین دیروز بود که سریال وفا را در ایام نوروز تماشا میکردیم و با بازیگر جوانی که اتفاقا پدیده ان سال تلویزیون هم بود اشنا شدیم .نام او پوریا پورسرخ بود از ان روز تا حالا چند سال گذشته است و حالا دیگر پوریا با تجربه تر از پیش راهش را در عرصه بازیگری ادامه میدهد.

گفت و گو با بازیگر جوان و خوشرویی مثل پوریا پورسرخ همیشه لذت بخش است.حالا که سریال جذاب مسیر انحرافی هرشب از شبکه سوم سیما پخش میشود بهترین فرصت است تا تجربه لذت بخش همکلامی با پوریا را یک بار دیگر تکرار کنیم.

انچه در زیر میخوانید گفت و گوی متفاوت ما با پوریا پورسرخ است.

 

 

از مسیر انحرافی برایمان بگو؟

زمانی که میخواستم برای حضور در این سریال قرارداد ببندم خیلی میترسیدم چون فکر میکردم وارد شدن به ژانر کمدی برایم یک ریسک محسوب میشود اما وقتی با بهرنگ توفیقی و اقای هاشمی اصل (تهیه کننده) صحبت کردم بدون تعارف به این تنیجه رسیدم که مسیر انحرافی یک کار ویژه و متفاوت است.البته معمولا شاهد این هستیم که همه میگویند کار ما ویژه است اما وقتی کار را میبینیم نکته متفاوتی در ان نیست .ولی مسیر انحرافی کاری است که با دکوپاژ سینمایی گرفته شده و روی نورپردازی ان دقت و حساسیت زیادی اعمال شده است.

ما بیش از 5 ماه برای ضبط سیزده قسمت این سریال وقت صرف کردیم و این یعنی برای ما مهم بود که کاری با کیفیبت ارائه دهیم. به جرات میگویم که مسیر انحرافی با با دکوپاژی سینمایی تولید شده است.این که بگویم یک کار سینمایی است یا تلویزیونی به دوربین ربط ندارد بلکه به دکوپاژ،میزانسن هزینه ها و جلوه های ویژه ربط دارد.جلوه های ویژه ای که در این کار وجود دارد در سینما هم کمتر دیده شده است.


نقشی که در این سریال بازی میکنی طنز است؟

اکثر بازیگرانی که در این سریال حضور دارن کسانی هستن که قبلا سابقه حضور در نقش های طنز را داشته اند.نقش من و فرزاد در این سریال نسبت به بقیه کمی جدی تر است و بار کمدی کار به دوش مجید واشقانی عزیز است که فکر میکنم خیلی خوب از پس این نقش بر امده است.قول میدهم که در اینده خیلی بیشتر از او خواهیم شنید.

 


 

برای مشاهده عکس های بیشتر و خواندن متن کامل مصاحبه به ادامه مطلب بروید.

 

 

 

موضوعات مرتبط: عکس های پوریا پورسرخ، جلد مجلات، پوریا پورسرخ و مجلات، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها

[ چهارشنبه 1391/01/30 ] [ 13:42 ] [ ستاره ]
 

 

يك فنجان چاي با پوريا پورسرخ


نقد منطقي كنيد
ظرفيت توهين ندارم‌!

http://up.vatandownload.com/images/456pjd5dslqi164d4i3.jpg

 

هادي داداشي
خیلی پخته تر و با طمأنینه بیشتری شاید دست کم نسبت به یکی- دو سال پیش خودش صحبت مي‌كند و از اغلب آدم هایی که نام می برد با احترام یاد می‌کند. با این حال همچنان نمی پذیرد که بی‌رحمانه و غیرمنطقی مورد نقد قرار گیرد و می‌گوید جلوی اینطور نقدها می ایستد. با او در حالي گفت وگو کردم که هنوز نسبت به یادداشتی درباره سریال «سقوط آزاد» و چاپ آن در «بانی فیلم» دلخور بود و گلایه مند.
ابتدا قرار بود «مسیر انحرافی» محور اصلی گفت وگوی ما باشد، اما طی این مصاحبه به موارد متعدد جالبی از کارهای قبلی، برنامه های پیش رو و خلقیات خود نیز پرداخت که شنیدن بیشتر آنها از زبان او تازگی دارد.

 

چطور وارد گروه «مسير انحرافي» شدي؟
-وقتي از من براي كار دعوت شد، با كارگردان صحبت كردم و روراست ما فيلمنامه‌اي نداشتيم. مثل همه كارهاي سال‌هاي اخير طرحي مطرح بود كه يك هواپيما در جزيره‌اي مرموز سقوط كرد. اولين سؤالي كه كردم اين بود اگر «lost» است، خداحافظ شما! گفتند كه هيچ ربطي به lost ندارد.

 

 

برایی خواندن متن کامل مصاحبه به ادامه مطلب بروید...

 

 

 

با تشکر از مهسا(رویگری) عزیزم

 

 

 


موضوعات مرتبط: پوریا پورسرخ و مصاحبه ها

[ چهارشنبه 1391/01/30 ] [ 13:41 ] [ ستاره ]
 

 
در گفت‌وگو با فارس عنوان شد
پورسرخ: از حضور در سریال «مسیر انحرافی» می‌ترسیدم+عکس

خبرگزاری فارس: پوریا پورسرخ که این شب‌ها با سریال «مسیر انحرافی» در قاب تلویزیون دیده می‌شود، گفت: به دلیل ژانر نویی که این سریال دارد، ابتدا از حضور در آن می‌ترسیدم و واهمه داشتم.

خبرگزاری فارس: پورسرخ: از حضور در سریال «مسیر انحرافی» می‌ترسیدم+عکس
 

«پوریا پورسرخ» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: حدود ۲ سال پیش بود که در مجموعه تلویزیونی «رستگاران» ایفای نقش کردم اما بعد از آن متاسفانه فرصتی جور نشد تا بتوانم در تلویزیون حضور پیدا کنم، چون صادقانه بگویم من تلویزیون را دوست دارم و به‌نظرم در حال حاضر تلویزیون در جذب مخاطب از سینما بهتر عمل می‌کند.

 

* «سقوط آزاد» یک مینی‌سریال بود

وی ادامه داد: مدتی گذشت و من سریال «سقوط آزاد» را داشتم که البته یک مینی‌سریال بود و از کارهایی به شمار می‌رود که جدیدا در دنیا ساخته می‌شود. بعد از چند جلسه که با جرح و تعدیل‌هایی که صورت گرفت پخش شد، خیلی آن چیزی که منتظر بودم نشد و فکر می‌کردم کار بهتری از آب درآید.

وی با بیان اینکه اولین کار جدی که در تلویزیون داشتم، سریال «وفا» بود، اظهار داشت: روزهای اول از حضور در این سریال خیلی می‌ترسیدم، چون ژانرش ژانر طنز در قالبی نو است، البته نقش من طنز نیست. ولی پس از صحبت‌هایی که با کارگردان داشتم، متوجه شدم که اشل خوبی دارد و در آن حضور پیدا کردم.

 

 

به ادامه مطلب بروید...

 

 با تشکر از مهسا (رویگری) عزیزم

 

 


موضوعات مرتبط: سریال مسیر انحرافی(بهرنگ توفیقی-پاییز و زمستان 90)، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها

[ سه شنبه 1391/01/22 ] [ 18:24 ] [ ستاره ]

 

    

 شیر وعسل- سه شنبه 91/1/1- 14:30- تکرار روز بعد11:00- شبکه 3


 هرچی خدا بخواد- سه شنبه 1/1/1 9 ساعت - 13:30- شبکه تهران


ناسپاس - 16:07 - -  شنبه91/1/5- شبکه
 
 
 
مصاحبه با پوریا پورسرخ:افتخار کارنامه کاری ام است.
 
 
 
به ادامه مطلب بروید
 
 
 
 
با تشکر از پریسا عزیزم
 
 
 

موضوعات مرتبط: شیر و عسل(آرش معیریان-بهار88)، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها

[ دوشنبه 1390/12/29 ] [ 18:49 ] [ ستاره ]
 

دوستای گلم سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه

همونطور که میدونید امشب آقای پورسرخ عزیزمون

برای دومین بار مهمان برنامه زیبای "اقیانوس"بودند...

آپ امروز من شامل عکسها و متن گفتگوی این برنامه هست

امیدوارم لذت ببرید...

 

اهل تجارت هستی؟
متاسفانه نه من اگه قرار باشه مثلا فروشنده یه فروشگاه باشم هم من از گشنگی میمردم هم مدیر اون فروشگاه.

ولی خیلی خوش روزی بودم  خیلی دستم خوب بود به قول قدیمیا .
آب از دستت میچکه یا نه؟
آب از دستم میچکه آره در حدی که زورم برسه
یعنی اهل هدیه دادن اهل رفاقت اهل مرام هستی؟
درست نیست گفتنش ولی آره انصافا میدونم که هستم.
تا ته رفاقت میری؟
والا من یه تئوری دارم تو زندگیم یعنی من اگه برای همون آدمی که باهام بدجنسی میکنه خوب باشم با اون آدمی هم که باهام خیلی مهربونه و رفیقه خوب باشم

 دارم به اون کسی که باهام خوبه خیانت میکنم .

اگه کسی باهام بد باشه نمیگم باهاش بد میشم ولی حال ام بهش نمیدم.
مادر مهربانت دبیر زبان بوده درسته؟
بله بله
خودت با زبان چطوری؟
به نظر من یکی از ملزوماته.

خصوصا توی عصر حاضر که درواقع باید به اینترنت مسلط باشیم

و عقب نمونیم از جهان پیرامونمون.
تو پیشنهاد بازی از کشورهای خارجی داشتی یا خیر؟
 یه کار هندی بهم پیشنهاد شده بود سال اولی که اومدم 

یه جشنواره ای بود تو دبی که یه سری از تهیه کننده های نازنین...

خانم پوران درخشنده که خیلی حمایت کردند منو.

ولی به خاطر بعضی از سکانسهاش که  اساس فیلمشون رقص و آواز دارن و با فرهنگ فیلمای ما خیلی سنخیت نداشت نتونستم برم.
کارای بین المللی خاص هم انجام دادی تو بازی هات؟
کار آخری که داشتم یک سالو نیم بم بودم یه کار بین المللی بود .

کسایی که تو کار سینمایی باشن بهتر میدونن که تو کارای سینمایی

نرمال فیلمبرداری دو ماهه
الان تله فیلمها رو هم 20 روزه جمع میکنن...
زنده باشی...

حالا شما فرض کن یک سال و نیم فیلمبرداریه این کار طول کشید ...

یه کار مشترک جهان اسلام که سوپراستار ها از لبنان و سوریه و عراق و کویت تا جایی که حضور ذهن دارم بودن 

از ایران هم چند تا بازیگر حضور داشتن که من  افتخار داشتم یکی از این بازیگرا باشم.
بعد زبانها با هم فرق میکرد دچار مشکل نمیشدید؟
بلاخره اونا عربی صحبت میکردند و ما فارسی

قراره فیلم وقتی تو کشورهای عرب زبان اکران بشه هم صدای ما دوبله بشه و برعکس

این فیلم تو کشورهای اروپایی من جمله انگلستان هم فیلمبرداری داره .

 

 

به ادامه مطلب بروید

 

 

منبع:وب نیلوفر عزیزم

 

 


موضوعات مرتبط: عکس های پوریا پورسرخ، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها، برنامه اقیانوس

[ جمعه 1390/12/05 ] [ 22:38 ] [ ستاره ]
 

 

"دانلود بخشی از گفتگوی تلفنی پوریا پورسرخ در شبکه ایرانیان"

 

 

((دانلود))

 

 

 

 

با تشکر فراوان از دوست بسیار خوبم ستاره عزیزم

 

 

 


موضوعات مرتبط: پوریا پورسرخ و مصاحبه ها، برنامه شب شما بخیر(شبکه ایرانیان)

[ دوشنبه 1390/10/19 ] [ 2:41 ] [ ستاره ]
 

 

 

 

 

با تشکر از مهسا عزیزم

 

 

به ادامه مطلب بروید.

 

 


موضوعات مرتبط: عکس های پوریا پورسرخ، جلد مجلات، پوریا پورسرخ و مجلات، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها

[ چهارشنبه 1390/09/30 ] [ 11:32 ] [ ستاره ]
 

دانـــــــــــــــــــــلود بـرنامه اقیانوس با حضور پوریا پورسرخ

 

جمعه ۲۵ / ۰۹ / ۹۰ ساعت ۲۰:۳۰

 

 

 

 part 1

 

 part 2

 

 part 3

 

 part 4

 

part 5

 

part 6

 

part 7

 

part 8

 

part 9

 

 

با تشکر فراوان از دوست بسیار خوبم ستاره عزیزم

 

 

 به ادامه مطلب بروید.

 

 


موضوعات مرتبط: پوریا پورسرخ و مصاحبه ها، برنامه اقیانوس

[ جمعه 1390/09/25 ] [ 23:49 ] [ ستاره ]
 

سروان پوریایی که من دوست دارم

او از ستاره های این شب های تلویزیون است.سروان پوریا یا همان پوریا پورسرخ خودمان بعد از دوسال دوباره به تلویزیون برگشته و با حضورش مخاطبان تلویزیونی را خوشحال کرده زیرا میتوانند بازیگر محبوبشان را ۸ شب بدون هیچ گونه سختی ببینند و از بازی اش لذت ببرتد.

سروان پوریا این همان کاراکتری است که پوریا پورسرخ در سریال این شب های تلویزیون یعنی سقوط ازاد بازی میکند.سریالی که از شبکه یک تلویزیون پخش میشود و درباره اش میگویند مشابه اش را تا امروز نه در سینمایمان دیده ایم و نه در تلویزیون.سریالی سراسر از صحنه های اکشن و پلیسی که پوریا پورسرخ یکی از نقش های اصلی ان را بازی میکند.و این دومین تجربه بازی او با حامد بهداد بعد از روز سوم است.باید دید ایا میتواند دوباره نگاه مخاطبان و کارشناسان را به سمت خودش برگرداند یا نه.گفت و گوی ما با پورسرخ زمانی شکل گرفت که برای گرفتن قسمت هایی از فیلم در جزیره کیش بود و خب مطمئنا هر جا ستاره ها باشند ردپایی از ما هم انجا خواهد بود.

http://www.upsara.com/images/0gwivsy7m8gn6p5ct7jq.jpg

چند وقت پیش این سعادت نصیبم شد به همراه علیرضا امینی فیلم انتهای خیابان هشتم که خودش کارگردانی کرده است را ببینیم.ابتده قرار بود ۵ دقیقه از صحنه های جالب فیلم را ببینیم.اما انقدر از کار خوشم امد که از اقای امینی خواهش کردم اجازه بدهد تا انتهای فیلم را ببینیم.بعد از دیدن انتهای خیابان هشتم واقعا دوست داشتم فرصتی پیش بیاید تا با اقای علیرضا امینی همکاری کنم.وقتی ایشان به من پیشنهاد بازی در سریال سقوط ازاد را دادچون بعد از سریال رستگاران حدود۲-۳ سالی می شد سریالی کار نکرده بودم سقوط ازاد یه خرده قلقلکم داد.اما نقشی که برای من در نظر گرفته بودند روز اول انچنان چیز خاصی نداشت بهتر است بگویم اصلا چیزی نداشت.وقتی اقای امینی به من گفت پوریا این نقش را بازی کن چون دوست نداشتم این فرصت خوب را از دست بدهم جلسه ای گذاشتیم که بعد از ان قرار شد فیلمنامه را بعد از کار بازنویسی کنند و کار را براساس این نقش جلو ببریم.بعد از این که موضوع را به فیلمنامه نویس کار گفتیم ایشان بازنویسی که لازم بود را انجام داد و سر فیلمبرداری نیز روتوش هایی که باید انجام میشد انجام شد تا نهایتا نقش سروان پوریایی را ببینیم که الان وجود دارد و همان چیزی شود که خودم دوست دارم.تصور میکنم به لحاظ تکنیکی و معیارهایی که برای ساخت یک کار خوب لازم است سقوط ازاد یک کار خوبی باشد.

ویژگی اصلی سقوط ازاد

تفاوت سقوط ازاد با سریال هایی که امروزه دیده ایم ایرانیزه نبودنش است.یعنی مثل خیلی از سریال های پلیسی که از تلویزیون پخش شده اموزش نظامی نشان نمیدهد.هیچ کاری به سیاست ندارد و یک کار تمام پلیسی است که میتوان فیلمنامه اش را در هر کشور از دنیا ساخت.منظورم این است که وقتی کسی فیلمنامه را بخواند هیچ خط مشی وجود ندارد که مجبور باشد ان را فقط در ایران بسازد.همین ویژگی فیلمنامه بود که متقاعدم کرد در این سریال بازی کنم. از طرفی تکنیک هایی که در فیلمبرداری سقوط ازاد به کار رفته باعث شده این کار را خیلی دوست داشته باشم.

سروان پوریا تجربه ای متفاوت

مطمئنا هر نقشی ویژگی های خاص خودش را دارد کاراکتر سروان پوریا هم همینطور.علاوه بر این که چون باید در ژانر پلیسی بازی میکردم سختی هایش بیشتر از کارهای دیگری بود که تا به امروز انجام داده ام.اما چون گروه حرفه ای بودند با سختی های کمتری مواجه شدیم.بعد از بازی در روز سوم علاقه ام به تمام کسانی که برای حفظ ناموس و خاک ایرام جانشان را کف دستشان گذاشته و جنگیده بودند صد برابر شد و خیلی راحت تر توانستم شرایط ان زمانشان را درک کنم.بعد از بازی در سقوط ازاد هم واقعا متوجه ارزش زحمات عزیزان نیروی انتظامی و پلیس شدم که برای ایجاد ارامش و اسایش در زندگی ما قید اسایش در زندگی خودشان را زده اندتا ما با ارامش زندگی کنیم.در کل قرار گرفتن در شرایط یک پلیس برای خودم تجربه ای متفاوت و بسیار جالبی بود.

با تشکر فراوان از مهسا عزیزم

برای خواندن متن کامل مصاحبه به ادامه مطلب بروید.

 


موضوعات مرتبط: عکس های پوریا پورسرخ، پوریا پورسرخ و مجلات، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها

[ سه شنبه 1390/07/19 ] [ 16:0 ] [ ستاره ]

 

کار پلیسی را دوست دارم.

گفت و گو با پوریا پورسرخ در نقش سروان پوریا

وقتی سال ها پیش برای اولین بار او را در نقش ژوبین در مجموعه تلویزیونی وفا دیدیم بدون شک به این مسئله پی بردیم که وی میتواند از بازیگران خوش اتیه در این حوزه باشد.

پوریا پورسرخ بازیگر جوان سینما و تلویزیون بعد از موفقیت در این مجموعه توانست بازی های متفاوتی را در مجموعه هایی چون صاحبدلان،روز حسرت،شکرانه و رستگاران از خود برجای بگذارد. در کنار این مجموعه ها فیلم سینمایی روز سوم نیز از موفقیت های او به شمار می رود.اثری به یاد ماندنی در حوزه دفاع مقدس.

پوریا پورسرخ بازیگر خوش اخلاق و صادقی است.در طول این گفتگو نیز بسیار از واژه صادقانه بگویم استفاده کرد و صادقانه گفت.صادقانه از نقش علیرضا پوریا در مجموعه تلویزیونی و پلیسی سقوط ازاد که در کنار حامد بهداد زوج خوبی را ساخته اند گفت.

پورسرخ از این که گونه اکشن را در این فیلم تجربه کرده است بسیار خوشحال است و این امر برایش جذابیت دارد.ما هم به سراغش رفتیم تا او از جذابیت های نقش یک سروان برایمان بگوید.

حضور شما را در مجموعه ها و گونه های مختلفی از تلویزیون شاهد بودیم که در نوع خود بسیار قابل توجه نیز واقع شده اند.اما برای یک کار چند قسمتی و کوتاه در تلویزیون ان هم در گونه پلیسی و حادثه ای چه دلیلی داشتید؟

در ابتدا از نکته ای که شما اشاره کردید بسیار ممنونم . چون به عقیده من بازیگر باید تفاوت در نقش ها  را احساس کند و در کاری کلیشه نشود.من در بسیاری از گونه ها بازی کرده ام و در هر کدام به نوعی بازی متفاوت و قابل قبولی داشته ام.اما متاسفانه وقتی صحبت از نقد و انتقاد میشود حواشی داستان زیاد است و همیشه دیده ام که منتقدان و صاحب نظران در مورد بازیگرانی که اغلب گونه های مختلفی را تجربه کرده اند می نویسند که بازیگر نباید در کاری کلیشه شود.در صورتی که ان بازیگر در هر فعالیت خود متفاوت ظاهر شده است.من به عنوان یک بازیگر میتوانم گونه های مختلفی را تجربه کنم.چرا که این کار نوعی ازمون و خطاست.

در مورد این مجموعه نیز من تا به حال گونه پلیسی و حادثه ای کار نکرده بودم و خیلی علاقه مند بودم که در این گونه هم کار کنم.کار کردن در این گونه هم سخت است و هم به هزینه های بسیاری نیاز دارد.

پرهزینه بودن این گونه نمایشی کمتر تهیه کننده ای را ترغیب می کندکه در این حوزه کار کند.حتی به لحاظ تکنیکی و کار سخت افزاری هم همین طور است.

اولین دلیل همکاری من با این مجموعه حضور علیرضا امینی به عنوان کارگردان بود.کارهای زیادی از او دیده بودم و واقعا دوست داشتم وی همکاری کنم.در فیلمنامه اولیه به نام گیوتین تقریبا نقشی که من بازی کردم نقشی بسیار ضعیف بود. حتی گزینه های دیگری نیز برای ایفای این نقش در نظر گرفته شده بودند. من با علیرضا امینی در باره این نقش صحبت کردم و ایشان به من این اطمینان را داد که بازنویسی مجددی در مورد این نقش صورت بگیرد.

با حامد بهداد هم صحبت کردم .قرار بر این شد این نقش با پیشنهادهای خودم شکلی جدید و تازه به خود بگیرد.درحین فیلمبرداری نیز نظرات اعمال می شد.روز به روز که کار جلو می رفت ارتباط بیشتری با نقش سروان پوریا برقرار میکردم.و به جرات میتوانم بگویم که یکی از نقش های است که بسیار به ان علاقه دارم.

اینکه فیلمنامه این مجموعه به طورکامل به دست شما نرسیده بود کار را برای شما سخت نکرد؟

من فکر میکنم اغلب بازیگران در این قضیه استخوان خرد کرده اند و من هم همینطور.از سال اولی که وارد این عرصه شدم همین اتفاق افتاده است.تنها مجموعه ای که در ابتدای کار فیلمنامه ان به صورت کامل و منسجم در اختیار من قرار گرفت و واقعا به ان افتخارمیکنم و از ته دل دوستش دارم مجموعه صاحبدلان بود. این کار از بهترین کارهایی بود که فیلمنامه خوبی داشت و من ان را بازی کردم. البته بعد از ان نیز مجموعه های بسیاری را کار کردم که خوشبختانه جزو پرطرفدارترین مجموعه های تلویزیونی محسوب می شدند.و مورد توجه مخاطبان نیز قرار میگرفتند.پس بااین اوصاف اولین بار نبود که با این قضیه رو به رو میشدم.وقتی فیلمنامه کاملا اماده باشد تکلیف بازیگر روشن است نقاط اوج و فرود بازی خود را میتواند بفهمد و پایان و اغاز ان را درک کند.

بازیگر میتواند در ذهن خود طراحی شخصیت را انجام دهد.اما این مسئله بسیار زیاد در کار ما اتفاق افتاده است.البته از این نوع فیلمنامه ها بیشتر تقدیر میشود.

در نوروز ۹۰ به عنوان بازیگر مهمان در مجموعه پایتخت حضور داشتم که تا اخرین روز مشخص نبود در انتهای داستان چه اتفاقی می افتد.همه چیز براساس بداهه پیش می رفت.اما از این مجموعه تقدیر شد.اتفاق خوب در این کار حضور زامیاد سعدونیان به عنوان نویسنده بود که همیشه سر صحنه ها در کنار ما حاضر بود.این مسئله باعث می شد اگر در طول کار با سوالی مواجه بودیم پاسخ ان را از زامیاد بخواهیم.به خاطر همین کمتر با مشکل رو به رو بودیم.

به نظر شما کدام وجه از شخصیت سروان پوریا بیشتر مدنظر کارگردان بوده است؟

فکر میکنم دلیل اصلی انتخاب من از سوی کارگردان و تهیه کننده این کار برای نقش علیرضا فیزیک بدنی من بوده است.چون این بازیگر شخصیت پلیس باید از ظاهر فیزیکی مناسب برخوردار باشد.البته زمان تولید این کار بسیار کوتاه و فشرده بود . اگر زمان بیشتری برای این کار داشتیم مطمئنا کار بهتری ارائه میشد.به لحاظ شخصیت پردازی نیز این دو همکار پلیس در مجموعه نسبت به هم شخصیت های متفاوتی را دارند .من و حامد بهداد درباره این دوشخصیت باهم بسیار صحبت کردیم تا بتوانیم نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.سرگرد صابری با بازی حامد بهداد نقش پلیسی است که گاهی به علت گرفتن اعتراف از متهم به او رکب میزندو او را تحقیر میکند.ادمی بسیار هیجانی است.گاهی دست به تهدید میزند و گاهی با فریاد سخن میگوید.

اما در مقابل شخصیت علیرضا ارام تر،صبورتر،منطقی ترو عمل گراتر است.البته نه اینکه سرگرد صابری منطقی نباشد.شخصیت علیرضا بیشتر متکی به اصل است.در نهایت ما دو بازیگر توانستیم زوج خوبی را با هم تشکیل دهیم.در نهایت میتوان این طور تعبیر کرد که پوریا ترمز سرگرد صابری و دستیار خوبی برای اوست.

با تشکر فراوان از مهسا عزیزم

برای خواندن متن کامل مصاحبه به ادامه مطلب بروید.

 


موضوعات مرتبط: عکس های پوریا پورسرخ، جلد مجلات، پوریا پورسرخ و مجلات، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها

[ دوشنبه 1390/07/18 ] [ 14:7 ] [ ستاره ]

 

پوریا پورسرخ بازیگر سینما و تلویزیون که بیشتر او را با کارهای تلویزیونی اش میشناسیم پس از یک سال و نیم که درگیر پروژه سنگین روز رستاخیز احمدرضا درویش بود در نقش یک افسر اگاهی در سریال علیرضا امینی یکی از نقش های اصلی سریال را به عهده دارد

فرصت بازی در سریال علیرضا امینی که پیش امد فورا ان را پذیرفتم زیرا معتقدم که هیچ بازیگر باهوشی این فرصت را از دست نمیدهد.با قبول این نقش از این موقعیت نهایت استفاده را کردم و هر روزی هم که از فیلمبرداری میگذرد بیشتر خوشحال میشوم که این موقعیت را از دست نداده ام فیلم اخر امینی انتهای خیابان هشتم را که دیدم بسیار هیجان زده شدم و این فیلم در شمار یکی از محبوب ترین فیلم ها برای من بودو احساس کردم حضور در این سریال میتواند فاصله چند ساله از تلویزیون را به خوبی برایم پر کند.

بعضی از برنامه های تلویزیونی که روز به روز باعث ضعیف تر شدن فیلمهای سینمایی هم میشود فکر کردم که این نقش حضور خوبی را برایم خواهد داشت.

سلیقه امینی با معیارهای روز دنیا منطبق است

این سریال یک کار اکشن پلیسی است.پیش از این هم فرصت حضور در چنین پروژه هایی برایم پیش امده بود اما رویکرد گروه سازنده با نگاهی که من به سینمای پلیسی داشتم خیلی منطبق نبود چون متاسفانه بلایی که این سالها بر سر فیلمهای کمدی امده است در سال های نوجوانی من سر فیلمهای پلیسی امد و باعث شد تا اینگونه فیلمها بسیار مهجور بمانند.

در حالی که تلویزیون با کمک مراجع مرتبط با پروژه میتواند اتفاق خوبی را رقم بزند و فکر میکنم این اتفاق در این سریال می افتد.این رویکرد علیرضا امینی می تواند یه ژانر خیلی متفاوت باشد زیرا کارهای امینی ویژگی خوبی که دارد این است که هم منتقدها رو راضی نگه می دارد و هم فروش خوبی دارد.

همیشه کارهای حامد بهداد را دوست داشته ام

ترجیح میدهم درباره نقشم توضیح ندهم و هر انچه حامد بهداد بگوید کفایت میکند.از سالهای اولیه حضور در سینما و تلویزیون بازی های حامد بهداد را دوست داشتم.

در روز سوم همکاری بسیار خوبی با هم داشتیم و جدا از همکاری دوستی خیلی خوبی با هم داریم و جزو بازیگرهایی است که همیشه از او مشورت میگیرم و به دلیل دیگری که دوست داشتم در این پروژه حضور داشته باشم خاطره شیرین روز سوم در کنار حامد بود.

با این تفاوت که در روز سوم روبه روی هم بودیم ولی اینجا کنار هم و دو همکار هستیم.

برای خواندن متن کامل گفتگو به ادامه مطلب بروید

 


موضوعات مرتبط: عکس های پوریا پورسرخ، پوریا پورسرخ و مجلات، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها

[ پنجشنبه 1390/07/07 ] [ 11:20 ] [ ستاره ]

 

برخی هنرمندان سینما و تلویزیون در پاسخ به سوال برنا در خصوص دربی 71 واکنش‌های جالبی نشان دادند که در ادامه می‌خوانید.


پوریا پورسرخ: هر دو تیم را دوست دارم و دلم می خواهد هر دو تیم برنده شوند، اماامیدوارم هر تیمی که بهتر و سنجیده تر بازی کرد، برنده میدان باشد و دل طرفدارانش را شاد کند. 

با تشکر از فاطمه ۴ عزیزم


موضوعات مرتبط: پوریا پورسرخ و مصاحبه ها، پوریا پورسرخ و فوتبال

[ یکشنبه 1390/06/27 ] [ 12:24 ] [ ستاره ]


سایت  آپلود عکس رایگان , فضای  رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگانسایت  آپلود عکس رایگان , فضای  رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان

 


 پارت اول:

پارت دوم :

پارت سوم:

پارت چهارم:

پارت آخر:

 

سایت  آپلود عکس رایگان , فضای  رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگانسایت  آپلود عکس رایگان , فضای  رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان

 

با تشکر از فاطمه زهرا عزیزم
**************

مشاهده انلاین برنامه

به دلیل درخواست مکرر دوستان، برنامه شب نشینی یکشنبه 13 شهریور ماه 1390 با حضور پوریا پورسرخ رو برای مشاهده آنلاین گذاشتم. 

مدت برنامه هم 55 دقیقه هست.

برای مشاهده برنامه اینجا کلیک کنید.

با تشکر از فاطمه4 عزیزم

*****************

لینک دانلود متن مصاحیه پوریا پورسرخ در برنامه شب نشینی...

http://s2.picofile.com/file/7133181070/%D8%B4%D8%A8_%D9%86%D8%B4%DB%8C%D9%86%DB%8C.docx.html

با تشکر از نیلوفر عزیزم


**********

لینک دانلود بیشتر این برنامه در ادامه مطلبموضوعات مرتبط: پوریا پورسرخ و مصاحبه ها، برنامه شب نشینی(جام جم1)

[ چهارشنبه 1390/06/16 ] [ 13:57 ] [ ستاره ]
 
به گزارش جام نیوز به نقل از خبرآنلاین، رفیق نزدیک علی کریمی است و در بازی با نفت آبادان چون کریمی محروم بود و نمی توانست بازی کند به همراه او به ورزشگاه آزادی آمده بود. خجالتی، حساس و البته پرسپولیسی. مدام در فکر این بود که از دست خبرنگاران فرار کند و خودش را پنهان می کرد تا مقابل دوربین های تلویزیونی قرار نگیرد. یک لحظه هم از کنار علی کریمی کنده نمی شد اما وقتی خبرنگاران جادوگر را احاطه کردند تا در مورد بازی خوب پرسپولیس سوال کنند پوریا پورسرخ تنها شد و دقایق کوتاهی با خبرنگار خبرآنلاین گپ زد. او چندان مایل به مصاحبه نبود و مدام می گفت: «ضبط نکنید، من را قایم کنید تا از جلوی دوربین ها رد شوم!»
 
 
 
 
 
* بازی های پرسپولیس را به خاطر کریمی به ورزشگاه می آیید یا اینکه کلا پرسپولی هستید؟
- من البته بازی های استقلال را هم نگاه می کنم اما امشب قسمت شد تا با علی به آزادی بیایم.

 

* در استقلال هم دوستی مثل کریمی دارید که به خاطر او به ورزشگاه بیایید؟
- من همه استقلالی ها را هم دوست دارم و اولین نفری بودم که در مراسم فوت ناصرخان شرکت کردم. از استقلالی ها با آقای فتح الله زاده، حنیف عمران زاده ویکی دو نفر دیگر هم رفیق هستم.

 

* اما تا به حال کسی شما را برای بازی های استقلال در ورزشگاه ندیده است.
- به هر حال قسمت این طور بود که امشب بازی پرسپولیس را از نزدیک ببینم. من چون خودم آبادانی هستم، هم نفت را دوست دارم و هم پرسپولیس را. به همین خاطر امشب به اینجا آمدم.

 

* تا به حال خودتان هم فوتبال بازی کرده اید؟
- فوتبال را خیلی دوست دارم، بسکتبال را هم همین طور. البته پرسپولیس را هم خیلی دوست دارم.

 

* نظرت در مورد بازی جواد کاظمیان چیست. او یک بازی خوب مقابل نفت را به نمایش گذاشت.
- جواد داداشی من است دیگر، همین.

 

* اگر فوتبال را دوست داری چرا عضو تیم هنرمندان نمی شوی؟
- فوتبال را دوست دارم اما قسمت نبوده که عضو این تیم شوم.

 

* اگر فوتبالیست می شدی فکر می کنی شبیه کدام بازیکن بودی؟ می توانستی مثل علی کریمی شوی؟
- اگر مثل علی کریمی بودم که تکلیفم خوب بود.

 

* شما رابطه خوبی با کریمی دارید و برای بدرقه او، زمانی که می خواست به آلمان برود هم رفته بودید؟
- بله همین طور است. من علی را دوست دارم و برای بدرقه اش به فردوگاه رفته بودم. گفته بودم مصاحبه نمی کنم اما سوالات را یکی یکی پرسیدید و تمام...
 

موضوعات مرتبط: عکس های پوریا پورسرخ، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها، پوریا پورسرخ و فوتبال

[ پنجشنبه 1390/06/03 ] [ 22:59 ] [ ستاره ]

 

پوريا پورسرخ: سازمان ورزش شهرداري تهران با برپايي اين جشنواره حركتي نو در پايتخت بنيان نهاد

پوريا پورسرخ ،در يازدهمين شب جشنواره بزرگ شعبانيه در ميان هزاران هوادار قرار گرفت و

گفت:سازمان ورزش شهرداري تهران با برپايي اين جشنواره بدعتي نو در پايتخت بنيان نهاد و اميدوارم

همواره شاهد استمرار چنين برنامه هايي نه تنها در پايتخت بلکه در اقصي نقاط کشور باشيم.

پورسرخ ادامه داد:ديدن هزاران نفر از شهروندان و همشهريانم در اين گوشه از پايتخت برايم بسيار

جذاب و قابل توجه بود و بايد به سيد محمد آقامير رئيس سازمان وساير مسئولان برگزار کننده اين

جشنواره بزرگ تبريک گفت که توانسته اند با اين انسجام چنين برنامه هاي را تدارک ببينند.

بازيگر محبوب و پر طرفدارسينما و تلويزيون حضور در جمع مردم را افتخاري براي خود دانست و گفت:

از اينکه شرايطي فراهم شده تا بتوانم در ميان مردمم حضور داشته باشم سپاسگزارم و البته بيشتر از

اين تشکر مي کنم از کسانيکه باعث شدند که در اين اعياد و روزهاي مبارک شرايطي را براي شهروندان

جنوب پايتخت فراهم کردند تا با آرامش و نشاط و در کنار يکديگر از بهترين و مفرح ترين تفريحاتي که

شايد همواره کمبود آن را در زندگي احساس مي کردند لذت ببرند.

به ادامه مطلب بروید.


سریال " شكرانه" ***ويژه ماه مبارک رمضان ***هر شب از شبکه جام جم ساعت 00:30 اروپاي مرکزی / 00:30 مرکز آمریکا / 00:30 کوالالامپور


بازیگران : هوشنگ توكلى، پوريا پورسرخ، عاطفه رضوى، حسن جوهرچى، مريم كاويانى، حامد بهداد و...


خلاصه سریال : حامد جواني است تحصيل كرده كه اعتقاد به كار و توليد وتلاش دارد. در ميانه راه پر فراز و فرودي كه در تأسيس يك كارگاه توليدي فراروي او گسترده شده، در تنگناي اقتصادي كمكي را از پدرش مي پذيرداما به‌زودي در مي يابد كه اين پول متعلق به فردديگري است كه پدرش به او مديون است و بنا به درخواست پدر او موظف مي‌شود كه...

منبع:جام جم

 


موضوعات مرتبط: عکس های پوریا پورسرخ، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها، پوریا پورسرخ وجشنواره بزرگ شعبانیه(بوستان آزادگان)

[ پنجشنبه 1390/05/13 ] [ 16:48 ] [ ستاره ]
 

دانلود در لینک دیگر

با تشکر از سپیده و سارینا عزیزم

 


موضوعات مرتبط: پوریا پورسرخ و مصاحبه ها، پوریا پورسرخ و برنامه هفت

[ یکشنبه 1390/04/19 ] [ 21:21 ] [ ستاره ]

">part 1

">part 2

با تشکر از عسل عزیزم

 


موضوعات مرتبط: پوریا پورسرخ و مصاحبه ها، پوریا پورسرخ و برنامه هفت

[ چهارشنبه 1390/04/15 ] [ 16:52 ] [ ستاره ]

 

"وقتی ستاره ها دراستودیو ۱۴ گرد امدند"

وقتی گروهی از محبوب ترین ، موفق ترین و البته بهترین ستارگان سینما و موسیقی ایران، همگی یک جا دور هم جمع شوند... وقتی مجری کاربلدی به نام فرزاد حسنی که چند سالی به دلایل مختلف دور از اجرا در تلویزیون بوده در کنار این ستارگان حضور داشته باشد، وقتی قرار باشد نخستین روز بهار ۱۳۹۰، میزبان چهره های مشهوری باشد که یک سال که نه، چند سال است با فیلم ها و صداهایشان زندگی کرده ایم، دیگر جای هیچ شک و شبهه ای باقی نمی ماند که زندگی ایده ال هم ان جا نماینده ای خواهد داشت تا از اتفاقات، حاشیه ها و از همه مهم تر صحبت های ستارگان محبوب اسمان هنر ایران(که هم داغ است و هم شنیدنی) گزارشی اختصاصی تهیه کند.


"سالی که نکوست، از بهارش پیداست"

ستاره ها انقدر شاد و سر حال بودند که استودیوی خیابان جردن روی سرشان بود! اگر به اسامی تعدادی از مهمانان این جمع نگاهی بیندازید مطمئنا شما هم با ما هم عقیده می شوید که دور هم بودن ان ها ممکن است چه خطراتی را به دنبال داشته باشد! امیر جعفری، رامبد جوان، حامد بهداد، فرزاد حسنی، و البته سر کرده ی همه ی انها هادی کاظمی و جواد عزتی، دیگر خودتان حدس بزنید که چه اتفاق هایی که رخ نداده البته پوریا پورسرخ، محمد رضا فروتن، رضا یزدانی و سحر دولتشاهی را هم دست کم نگیرید. ستارگان سینما و موسیقی ایران در اغاز بهار در یک جمع دوستانه در استودیویی در خیابان افریقا مراسم دور همی کوچکی را ترتیب داده بودند، به امید شروع سالی شاد و موفق ، چرا که اعتقاد داشتند:"سالی که نکوست، از بهارش پیداست."

"پوریا پورسرخ، روشن به رنگ اسمان"

شاید اگر سال تحویل ۹۰ ، ساعت ۶ عصر بود پوریا پورسرخ بهترین لباس ممکن را به تن کرده بود اما با توجه به این که برنامه ی سال تحویل تلویزیون یکی از رسمی ترین برنامه های رسانه ای است و البته ساعت سال تحویل هم نیمه شب بود بهتر بود یه کمی رسمی تر لباس می پوشید. او با تلفیق سرمه ای ،ابی، سفید و ابی اسمانی، توانسته بود روشنی بهار را تداعی کند. به هر حال او همشه اسپرت پوش است.

"پوریا پورسرخ و عیدهای شیرین زندگی اش"

پوریا پورسرخ مسیر ۵ ساله ای را از اولین سریالی که چهره اش را مشهور کرد تا به امروزی که مشغول بازی در فیلم روز رستاخیز احمد رضا درویش است را طی کرده.مسیری که چندان هموار و راحت نبود و در جاهایی با انتخاب های شاید غلط و عکس العمل های که باز هم شاید در نگاه اول چندان درست نبود، طی کردن ان را برای خودش سخت تر هم کرده است. اما باید قبول کنیم که در بعضی فیلم ها و نقش ها حسابی بدشانسی اورده و نتیجه ی کاری با توجه به کارگردان فیلمنامه و سایر فاکتور ها باید خوب از اب در می امده، موفقیت امیز نبود.

پورسرخ نگاه و تصویر درستی از جایگاه امروزش در سینما دارد.و از تمام بازی ها و انتخاب هایی که انجام داده تمام قد دفاع نمی کند و بدون هیچ تعصبی درباره ی انها حرف میزند، با اینکه در سال گذشته دو فیلم سینمایی از او اکران شد اما در سال ۸۹ کم کار و کم سرو صدا تر از همیشه بود. پورسرخ نوروز ۹۰ میهمان ویژه برنامه سال تحویل شبکه سه شد و در چند صحنه ی محدود سریال پایتخت سیروس مقدم هم بازی کرد. با پورسرخ درباره ی روند کاری که تا امروز طی کرده و مهم تر از ان برنامه ای که برای اینده  بازیگری خود دارد گپ زدیم.

"مورد عجیب دستمزد پوریا پورسرخ"

"از فروردین ۸۵ تا فروردین۹۰"

یادم هست که سال ۸۵ رویکرد مطبوعات به سریال ها به این شکلی که الان هست نبود.جلد مطبوعات همان چند بازیگر جوانی بود که تازه تبدیل به چهره شده بودند. قبل از وفا اخرین باری که یک سریال خیلی گل کرد مسافری از هند بود که در ان حمید گودرزی و شیلا خداداد بازی میکردند.خب ان سریال یکی از بهترین کارهایی بود که در تلویزیون پخش شد.تعطیلات نوروز ۸۵ من شمال بودم چند روز اول همه چیز معمولی بود،اما در ادامه تعطیلات اصلا نمیتوانستم بیرون بروم اصلا هم کتمان نمیکنم که ان روزها حسابی هیجان زده و خوشحال بودم البته برای من خیلی هم تبعات داشت.همان موقع خیلی از همکاران و پیشکسوتان به حضور من در برخی مطبوعات ایراد گرفتند و از این موضوع خیلی افسرده شدم که چرا شخصی که یکی از اعضای ارشد خانه سینما هست و باید از چهارتا جوان مثل من که تازه شروع به کار کرده ایم دفاع کند،برعکس امده تخریب میکند و برای استناد صحبت های خودش مدام به نشریات زرد ارجاع میدهد.این اتفاقات برای خیلی های دیگر مثل حامد کمیلی یا مهدی سلوکی افتاد و ادامه پیدا کرد. البته همه شان الان کار میکنند.اما این اتفاقات برای من ویژه بود.

ویژه برنامه سال تحویل ۹۰ را هم خیلی دوست داشتم.به جرات بگویم فرزاد حسنی بحرالعلوم است! یعنی در هم نسل ها و حتی نسل های قبل از او هم مثل فرزاد رادر این حرفه خیلی کم دیده ایم.عید امسال وقتی شنیدم قرار است او این کار را انجام دهد خیلی خوشحال شدم.عید امسال بعد از عید ۸۵ شیرین ترین عید من بود. خدارو شکر که بقیه مهمان های برنامه هم از دوستان صمیمی من بودند.حامد بهداد که همه میدانند یکی از دوستان نزدیک من و محمد رضا فروتن هم که بازیگر محبوب و مورد علاقه من است.رضایزدانی هم که خواننده بسیار خوبی است و همیشه کارهای او را دنبال میکنم. با این که در تعطیلات مالزی بودم که خب توریست و ساکن ایرانی زیاد دارد،متوجه شدم برنامه خیلی خوب دیده شده و از این بابت خوشحال شدم.البته جای کسانی مثل رضا گلزار و نیما شاهرخ شاهی در این ویژه برنامه واقعا خالی بود.

"معمولا با منتقدها هم نظرم"

من معمولا در مورد فیلمهایم با منتقدان هم نظر بودم.وقتی به من میگفتند که فلان فیلم خوب نبود،خودم هم میدانستم که نتیجه فیلم چندان جالب نشده. وقتی هم میگفتند بهمان فیلم خوب است رضایت بیشتری از ان کار داشتم.تنها اختلافی که با منتقدها دارم سر اناهیتا هست.

"در اناهیتا بد شانس بودیم"

من با این حرف خیلی موافقم که از بعضی فیلمها که در انها حضور پیدا میکنیم انتظار داریم که اتفاق خوبی را برای ما رقم بزند.فیلنامه ،کارگردان،بازیگران و بقیه فاکتورها می گویند که همه چیز درست است و حاصل کار هم خوب میشود.اما نتیجه ان چیزی نیست که انتظارش را داریم.اینجا یعنی شانس نیاوردیم دیگر!مانند اتفاقی که برای اناهیتا افتاد.من هیچ دخل و تصرفی در فیلمنامه نداشتم.

اقای حمید نژاد حتی جای نفس کشیدن شما را هم سر پلان انتخاب میکند. با بعضی مسایل و انتقاداتی که به فیلنامه وارد کرده اند کاملا موافقم اما به عنوان بازیگر کاری از دست من بر نمی امد.با این وجود باز هم میگویم اگر اقای حمید نژاد به من بگویند بیا از جلوی دوربین من رد شو این کار را با افتخار میکنم.

"تمام فیلمهایی که بازی میکنم،سلیقه و دلخواه من نیست"

لزومی ندارد که فقط در فیلمهایی بازی کنم که ژانر مورد علاقه من باشد.سلیقه من فیلمهای فرهادی و قبادی است اما ممکن است مخاطب من را در فیلمهای پسر دختری دوست داشته باشند یا این که مثلا جواد رضویان را کسی در فیلم ملودرام نمی پسندد و او را در فیلمهای کمدی دوست دارند البته با این حرف موافقم که امکان دارد وقتی کارگردانی من را در چند فیلم کمدی میبیند،امکان دارد ذهنیتش درباره من عوض بشود و نقشی خوب ودرجه یک را از دست بدهم برای همین همیشه سعی کردم حتی با دستمزدی پایین در سال حداقل در یک فیلم خوب بازی کنم اما اگر می روم داخل یک فیلم تجاری وظیفه من این است که فیلم بفروشد.

من برای ادامه کارم همین روند را پیش خواهم برد که تا امروز داشتم.البته با وسواس بیشتر. باز هم سریال بازی خواهم کرد این را هم بگویم که من سریال بد بازی نکرده ام.سریال هایی که من بازی کرده ام همه شان خوب بوده اند و در این زمینه باهوش تر از سینما عمل کردم و خوش شانس تر هم بودم صادقانه بگویم هنوز هیچ کار دیگر قطعی نشده .فکر میکنم امسال لازم دارم که یک سریال خوب دیگر بازی کنم.

"حسرت خاصی درسینما ندارم"

معمولا سر فیلم هایی که بازیگر های زیادی دارند نمی روم. چون معمولا جایگاه بازیگران و شخصیت ها در فیلم ها مشخص نیست و در نهایت هیچ کس به اندازه ای که تلاش کرده دیده نمی شود. چند سال پیش پیشنهاد بازی در فیلمی این چنینی که تعداد زیادی بازیگر داشت را نپذیرفتم اما بعد که کار را دیدم از تصمیم خودم پشیمان شدم. اسم فیلم را نمی گویم اما استثنا در ان فیلم همه به اندازه خودشان در ان دیده شدند و جای هر شخصیبت کاملا مشخص بود. هنوز هم هر از گاهی ان فیلم را می بینم و لذت می برم. غیر از ان مورد خاص در نپذیرفتن هیچ نقش دیگری پشیمان نشدم.

"برای همکارانم احترم قائلم"

من در نهایت کاری می کنم که خودم راضی باشم. یادم هست که درمورد فیلم هر چه خدا بخواهد اقای شهبازی با من تماس گرفتند و گفتند بازیگری که کاندید یکی از نقش های من بود خیلی بدقولی می کند. و تو بیا و این نقش را بازی کن. من با ان بازیگر تماس گرفتم و گفتم مسئله چیست؟ او هم گفت واقعا نمی تواند بازی کند. من با اجازه خودش وارد ان کار شدم حتی جلو دوربین و مقابل بقیه گروه هم با او تماس گرفتم  دوباره از او اجازه گرفتم. من همیشه برای همکارانم احترام قائلم اما در شرایط مشابه این اتفاق هیچ وقت برای خودم نیفتاده من ساعت هشت فیلمنامه را گرفتم و ده جلوی دوربین بودم چون می خواستم شهبازی ان قدر دستش در این کار باز باشد و بتواند در کار بعدی باز برای ما نفس عمیق بسازد.

برای خواندن متن کامل مصاحبه به ادامه مطلب بروید.

 


موضوعات مرتبط: عکس های پوریا پورسرخ، پوریا پورسرخ و مجلات، پوریا پورسرخ و مصاحبه ها

[ شنبه 1390/02/03 ] [ 16:20 ] [ ستاره ]

 

دانلود مصاحبه پوریا پورسرخ در برنامه سینمایی هفت

download

متن مصاحبه پوریا پورسرخ در برنامه سینمایی هفت

به جای اینکه بیایم بگیم چرا دستمزد بازیگرا انقدر بالاست به عقیده من دستمزد بازیگرا بالا نیست حداقل دستمزد من بالا نیست... یا کسانی که تو رنج من دارم می بینم به عقیده من این مورد دستمزد بالا در مورد به انگشت های یه دست هم نمی رسه شاید بگم دو سه نفر هم نیستند بازیگرایی که دستمزداشون خب یه رقم نجومی حداقل میگن که یه رقمهای نجومیه.

 **شایدم دارن دروغ میگن؟

 شایدم دروغ بگن، نمی دونم شاید یه کار تبلیغاتی باشه مگه در تمام دنیا این اتفاق نمی افته؟

 **می تونید برای ما بگید که نرم دستمزد های شما چه قدره؟حالا برای فیلمای مختلف ممکنه یه مقدار بالاتر یا پایین تر بدن؟

 کاملا بستگی به شرایط کار داره، خدا رحمت کنه اقای شکیبایی نازنین رو، من یه کاری رو افتخار داشتم در کنار ایشون بودم می گفت: "هر جا کف هنر میره بالا کف پول میاد پایین" طبیعیه وقتی یه کاری باشه که خودم خرج کنم بعدا همین دوستای محترممون تو برنامه هفت یا جاهای دیگه بشینن قطعا خب اون استقبالی رو که می دونم از کارای دیگه ای که مثلا چه می دونم من خواهم داشت نداشته باشن کاریه که بالاخره ریسک بالایی داره ، طبیعتا خب دستمزد ادم بالاتر میشه.

 **در یک سال شما چند ماهشو سر کار هستین؟

 در یک سال ، ببینید باز این سوالتونو دوست دارم،شما سال رو تقسیم می کنید به ماه درسته؟ ماه رو تقسیم می کنید به روز؟ من نمی تونم مثلا بگم خب من سه ماه سر کار بودم سه ماه الان دارم استراحت می کنم الان حقوق من در واقع تقسیم بر دو میشه، دوستای بزرگتر من که خیلی هم دوسشون دارم ، و خیلی قبولشون دارم و خیلی دستشونو نگاه کردم یاد گرفتم تو برنامه ی قبلتون گفتن که مثلا اقای تام کروز تو دنیا اگه فیلمش فروشش کم باشه تو کار بعدی درصد فروششو کم می کنه... ببینید این مقایسه تون مقایسه اشتباهیه برای اینکه من عرض میکنم مثلا اول اینکه اگر اون جا یک اسپانسری باشه یا یک تبلیغاتی باشه به صورت مستقیم درصدی به بازیگرای اون فیلم تعلق می گیره که ما اونجا اینو نداریم درست؟

در وهله ی دوم که عرض کنم خدمتتون یک قضیه ای هست که درامد های جانبی که اتفاقا بسیاری میگن از درامدهای اصلیشون هم بیشتره حالا چه فوتبالیست چه خواننده چه بازیگر، من یه درامد تبلیغات دارم ، اینجا بازیگرای ما به دلایل مختلف نمی تونن تبلیغ کنن، کارای تبلیغاتی انجام بدن، اولا یه مدتی این کار انجام میشد بعد اینقدر گارد بدی گرفته شد که اقا چقدر کار سخیفیه و چقدر پول دوستن، در صورتی که شما نگاه کنین ویلیام شکسپیر که اصلا عکسش و اسمش تو تبلیغاتی استفاده می شد که هیچ ربطی به کارای تئاتر و درواقع کارهای هنری نداشته، این کار به عقیده من هیچ ایرادی نداره، یک حسن هم که داره باعث میشه که من یه درامدی تو همین ماه، تو همین روز، تو همین سال که شما می فرمایین داشته باشم، اون جوری هم کارای بدی که بهم پیشنهاد میشه یا ریسک بالاتری داره شاید کمتر قبول کنم ،

 دوم اینکه یه درامد ثابتی دارم با حراقل ترس اینکه خدایا اون چند ماه بچم نمی دونم حالا من متاهل نیستم ، خیلی از بچه ها واقعا این شرایط رو دارن ، متاسفانه ما تو ایران این اجازه رو نداریم و خیلی بیشتر متاسفانه این که مثلا یه بازیگر کره ای میاد اینجا جومونگ رو بازی میکنه بعد همین تلویزیونی که من اجازه ندارم چون دارم تواین تلویزیون کار می کنم و تو این سینما ، یه بازیگری میاد اقای جومونگ میاد تبلیغ می کنه یه پول هنگفتی هم می گیره یه سمینار هایی هم براش میزازن که مثلا اگر من نوعی یه دونه از اون عکسا تو این سمینارها باشم باید برم به صدتا مرجع جواب پس بدم.

 

برای خواندن کامل مصاحبه به ادامه مطلب بروید.

 با تشکر از ملیحه عزیزم

 


موضوعات مرتبط: پوریا پورسرخ و مصاحبه ها، پوریا پورسرخ و برنامه هفت

[ شنبه 1390/01/27 ] [ 15:23 ] [ ستاره ]
[ سه شنبه 1390/01/23 ] [ 13:23 ] [ ستاره ]

About

The best cosmetic for lips is truth

for voice is prayer

for eyes is pity

for hands is charity

for heart is love

and for life is friendship


******************

زیباترین آرایش برای لبان شما راستگویی

برای صدای شما دعا به درگاه خداوند

برای چشمان شما رحم و شفقت

برای دستان شما بخشش

برای قلب شما عشق

و برای زندگی شما دوستی هاست******************


این وبلاگ در جهت حمایت از هنرمند

محبوب پوریا پورسرخ می باشد, امید به

اینکه بتونم با این وبلاگ قدمی در راه

هواداری از این هنرمند توانا دراین دنیای

مجازی بردارم.******************


از طریق یکی از این دو راه می تونید با آقای

پورسرخ در ارتباط باشید...

آقای پورسرخ در شبکه اجتماعی


facebook.com/P.Poorsorkh*********ایمیل آقای پورسرخ

poria_4@yahoo.com


*********


*********


Biography

Subjects

Gallery

Links